Menu

SNOW FILM FEST 2017

piatok, 10 november, 2017 - od 18:00 do 22:45
celovečerné pásmo špičkových filmov o zimných športoch a dobrodružstvách
Zároveň s dvesto slovenskými a českými mestami zavíta festival opäť aj do Rožňavy. Premietať budeme v kine Apollo (Betliarska 8, Rožňava) 10. novembra 2017 od 18-tej hodiny. "Predskokanom" festivalu bude premietanie nového filmu Pavla Barabáša Vábenie výšok vo štvrtok 9. 11. 2017 o 19.00, ktorý je poctou slovenským vrcholovým horolezcom a ich výkonom na najvyšších štítoch našej planéty.
 
V programe festivalu je starostlivo vybratých sedem filmov - finalistov zahraničných festivalov a novinky z domácej produkcie. Na svoje si prídu milovníci čerstvého prašanu, horských velikánov, psích záprahov aj arktickej divočiny.
V rámci hlavného programu uvidíte ako úspešný slovenský dokumentarista Rasťo Hatiar vo svojom filme Obyčajní chlapci sleduje dodnes neprekonané výkony skialpinistov pôsobiacich v 90-tych rokoch - Dušana Triznu a Milana Madaja. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlanie Jonathana Griffitha zdolať horu, ktorá ho už štyri roky odmieta. Film Dog power je ukážkou jedinečného puta medzi človekom a zvieraťom a ich spoločnej radosti z pohybu. Ven(ca) je reportážou z najdrsnejších pretekov planéty cez zimný Yukon v podaní extrémenho športovca Honzu Franckeho. Uvidíte aj filmy z bonusovej ponuky. Pocit viny nie je len o športe a prírode v divokom Grónsku, veľkú úlohu zohráva aj veda a zodpovednosť za ľudské konanie v snahe znížiť dopady cestovania na prírodu. Rozprávka Johna Shockleeho - pozitívna, inšpiratívna a zábavná je o slobode, a o tom že žiť svoj sen je možné v každom veku.
Ski for Freedom je neziskový projekt, ktorého cieľom je rozšíriť lyžovanie v Pakistane, poskytnúť potrebný lyžiarsky výstroj a hľadať talenty, ktoré by sa mohli zúčastniť olympijských hier v roku 2022.
 
Súčasťou festivalu je možnosť súťažiť o hodnotné ceny, pozrieť si v priestoroch kina výstavu výtvarníkov z celoslovenskej súťaže Výtvarné spektrum a navštíviť pohodlne zimnú krajinu v rôznych kútoch sveta prostredníctvom filmového plátna. Srdečne pozývame.
 
 
Podrobné a aktuálne informácie o programe:
FB/Kino Apollo Rožňava
Gemerské osvetové stredisko
A. Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
 
 
 
 
PrílohaVeľkosť
Program39.06 KB